Mammut Freeride Fotoshooting 2010/11

SNOW SAFETY – CZYLI CO SPAKOWAĆ DO PLECAKA FR?

Jeśli planujesz dzień pełen freeride’u z dala od tras narciarskich, podstawowy zestaw sprzętu bezpieczeństwa zazwyczaj będzie wystarczający. Wszystkie elementy zmieszczą się w 15 L plecaku. A o czym konkretnie mowa? Poniżej lista, która pomoże Ci idealnie spakować plecak i cieszyć się beztroskim freeride’em.

 

PLECAK

Standardowy, 15 L plecak jest wystarczający na przygodę w terenie, w pobliżu stoków narciarskich.  Pomieści wszystko czego potrzeba, w tym małą przekąskę i termos. Co istotne, podręczne plecaki, niewielkich rozmiarów, bez problemu możemy zmieścić na każdym wyciągu krzesełkowym.

skitouren_freeriderucksaecke_rgb_1200x600

 

MUST – HAVE

Sonda, łopota i transceiver! A no i oczywiście równie ważny: telefon komórkowy. Bez tego sprzętu, freeride nie wchodzi w grę. Powiedzmy wprost: end of story. Bez urządzenia nadawczo – odbiorczego (transceiver), nie masz szans na znalezienie kogoś czy tez bycia znalezionym przez innych. Natomiast bez sondy, szukanie nie jest możliwe, a bez łopaty nie możesz rozpocząć efektywnego  kopania. Każdy, kto twierdzi, że jest w stanie kopać za pomocą nart bądź snowboardu, nigdy tego nie próbował – zaufaj nam, coś na ten temat wiemy: to jest po prostu niemożliwe.

 

A bez dokładnego poszukiwania sondą, szanse na szybkie wykopanie kogoś są dość marne. Sonda zapewnia też wizualne odniesienia i pozwala zaplanować miejsca, gdzie należy kopać dziurę w celu ratowania uwięzionej pod śniegiem osoby. Niezbędny telefon komórkowy umożliwi natomiast wezwanie pomocy w nagłym wypadku, wskazanie lokalizacji używając mapy danego stoku. Najlepiej sprawdzi się smartphone z funkcją GPS, który umożliwi podanie dokładnej lokalizacji.

 

Na naszych TRIPach zapewniamy możliwość wypożyczenia podstawowego wyposażenia zapewniającego bezpieczeństwo. Gwarantujemy również instruktarz, który zapewni podstawą wiedzę i umiejętność poprawnego używania wypożyczonego sprzętu.

05_ski

 

WAŻNE !

Kask, czapka, zapasowa para rękawiczek, gogli, okulary przeciwsłoneczne, kominiarka, koc ratunkowy, krem do opalania i zestaw pierwszej pomocy. Zapisane, spakowane? Prawie wszystkie z tych elementów chronią nas przez bezpośrednią eskpozycją w górach, gdzie jesteśmy narażeni na zimno, wiatr i słońce – czasami bezlitośnie. Ważne by pamiętać o zabraniu dodatkowych rękawic, które np. mogą spaść z wyciągu krzesełkowego, gogli, które łatwo wypełnić śniegiem podczas upadku czy czapki.

Pamiętaj, by zawsze wrzucić do plecaka tubkę kremu do opalania i koc ratunkowy, który zapewni Ci ciepło oraz apteczkę, niezbędną w awaryjnych sytuacjach apteczkę.

 

Co jeszcze?

Batony energetyczne? Pakujemy! Do tego dorzucamy trochę orzechów i koniecznie coś do picia. Jeżeli planujesz pobyt w pobliżu tras zjazdowych, zawsze znajdziesz schroniska czy górskie chaty na drodze do wyczekanego odpoczynku.

Polecane tripy

Nie wiesz gdzie jechać? Przeczytaj nasze recenzje i materiały z najlepszych spotów. Get inspired!

Zobacz wszystkie

Wybierz zajawkę:

6 życiowych lekcji, które wyciągniemy z surfingu

6 życiowych lekcji, które wyciągniemy z surfingu

Tylko surferzy rozumieją to uczucie. Dopóki nie spróbujesz, nie przekonasz się...

Czytaj więcej
Surf, kite czy wind?

Surf, kite czy wind?

Chcesz rozpocząć przygodę na desce, ale nie wiesz, którą wybrać? Sprawdź to!

Czytaj więcej
Bali – 10 powodów

Bali – 10 powodów

Zastanawiasz się dlaczego warto pojechać na Bali? Sprawdź naszą listę powodów!

Czytaj więcej
Surfing w Portugalii

Surfing w Portugalii

Planujecie wakacyjny trip i chcielibyście nauczyć się surfingu? Portugalia to idealne miejsce!

Czytaj więcej
Kite i wind na najwyższym poziomie!

Kite i wind na najwyższym poziomie!

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, jaką potęgą są Polacy jeśli chodzi o sporty wodne...

Czytaj więcej